Sohbet Chat

Sohbet Chat

Sohbet Chat

Arkadaşlık siteleri,muhabbet odaları,sohbet odaları,chat odaları Sohbet Chat insanlara arkadaşlık hizmetleri veren bu tür mekanlar sadece bizim ülkemizede yer almamakta zira yabancı ülkelerinde kendi muhabbet kanalları bulunmaktadır tahminime göre chat siteleri ilk kurucuları Avrupa ülkeleri.

Sebebi ise internet Türkiyeden önce gelişmiş Avrupa ülkelerinde faaliyete geçirildi zamanla Türkiyedede hizmete başlayan intenet ile bizi ülkemizdede chat siteleri hizmetleri tek tek yerini google sayfalarında alarak hizmetler vermeye başladılar.

Ve interneti olan elinde ilk zamanların iletişim aracı olan bilgisayarı mevcut olan insanlar internet ortamlarında dolanırken haliyle muhabbet arkadaşlık adı altında hizmet veren siteler ile tanıştılar.

Geçen zaman içerisinde ülkemizde hizmet veren internet insanların ilgi odagı haline gelerek tek tek evlere internet baglatıldı ama internet cafeler bu konuda bilgisayar alım gücü olmayan insanların imdadına yetişerek bu kolaylığıda saglayarak herkese internet kullanım hakkı tanıdılar.

O zamanları hatırladımda sitelere katılan genelde erkek ziyaretçiler internet cafelerdeki bilgisayarlardan giriş yapıyorlardı güzel bir hizmetti ama saat olarak ücretli olması insanların ziyaretlerinin kısıtlı olmasına sebep oluyordu.

Yinede bu imkanların bulunması güzeldi ve ilk zamanların pahalı bilgisayarları insanların alım gücünü zorladıgı için bilgisayar sahibi olan insanlar ender bulunmakta iken bilgisayar üretimi yapan işletmeler bunada bir çare bularak her insanın alım gücüne göre üretim yaparak her evde bilgisayar olmasına aracı oldular ve artık ziyaretçiler evden baglanmaya başlayarak ziyaretlerini daha uzun hale getirdiler.

Son yıllarda ise teknolojinin ilerlemesi ile bilgisayarları  takiben yeni yeni cihazlar piyasaya çıkarıldı en son ise hepimizin elinde var olan çok amçlı kullanımı bulunan akıllı telefonlar ve bu telefonların mobil sohbet,mobil chat, android sohbet imlanları sunması sitelerin mobil hizmetleri sunmasını saglayarak bizlere çok güzel bir hizmet ve kolaylık saglamış oldular.

Sohbet chat siteleri ilk yılların ücretli üyelikli şifreli hizmetleri zamanla yerini  bedava üyeliksiz şifresiz hizmetlere bıraktılar radyo keyfi,oyun odaları,muhabbet odaları,özel odalar,çeşitli yarışma alanları her şey mükemmel olarak tasarlanmış emegi geçenlere teşekkürlerimizi sunarken ziyareçiler olarak bizlere düşen ise insanlıga bedava olarak faliyet gösteren bu mekanların degerini bilmek düşüyor emege saygı diyerek tüm dostlara hoş sohbetler dilerim.

Sohbet Chat