İstanbul Sevdası İstanbul Sevdalıları

İstanbul Sevdası İstanbul Sevdalıları

İstanbul Sevdası İstanbul Sevdalıları

Sohbetse Sohbet Sohbet İstanbul İstanbul Sevdası İstanbul Sevdalıları bir başkadır İstanbul, yerleşim tarihi 300 bin, kentsel tarihi yaklaşık 3 bin, başkentlik tarihi 1600 yıla kadar uzanan Avrupa ile Asya kıtalarının kesiştiği noktada bulunan bir dünya kentidir istanbul tutkusu sevdası sadece türk vatandaşları olarak bizler vatan topraklarımızdaki her şehrin tutkunları bir çok yabancı ülke vatandaşlarıda türkiye sevdalısı.

Başka ülkelerin vatandaşları olan yabancı uyruklu insanların vatanımızdan mülk sahibi olarak bizlerle yaşamayı tercih etmelerine baklırsa özelikle istanbul ilimize olan ragbetler turistik amaçlı olsun yada yerleşim amaçlı olsun başka ülke vatandaşlarınında istanbul tutkusu ve sevdası büyük diyebiliriz.

İstanbul Tarihçesi

İstanbul’un tarihi üç yüz bin sene önceye kadar gider. Küçükçekmece Gölü civarında, Neolitik ve Kalkolitik insanların yaşadığı düşünülmektedir. Dudullu yakınlarında Alt Paleolitik Çağ’a, Ağaçlı yakınlarında ise, Orta Paleolitik Çağ ile Üst Paleolitik Çağ’a özgü aletlere rastlanmıştır.

Şehir çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış, yüzyıllar boyu çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı kozmopolit ve metropolit yapısını korumuş ve tarihsel süreçte eşsiz bir mozaik halini almıştır

Yüzlerce saray, çarşı, cami, okul ve hamam açılmış, İstanbul 50 yıl içinde Yahudilerin, Hristiyanların ve Müslümanların uyum içinde yaşadığı, dünyanın en büyük şehirlerinden birisi haline gelmiştir.

İstanbul’un 2500 yıllık başkentlik dönemi, Cumhuriyet’le birlikte, 29 Ekim 1923’te sona erer. Ancak bu tarihten itibaren dünyanın en kalabalık, ekonomik ve kültürel açıdan en hareketli şehri olmaya doğru emin adımlarla ilerleyecektir.

Uzun zaman dilimleri boyunca her alanda merkez olmayı ve iktidarda kalmayı başaran dünyadaki ender yerleşim yerlerinden biri olan İstanbul geçmişten günümüze bir dünya başkentidir.

Genç nüfusuyla Türkiye’nin modernleşme serüveninden payına düşeni fazlasıyla alan İstanbul, günümüzde dünyaya birçok alanda entegre olmuş bir şehir haline gelmiştir. Nitelikli iş gücü, kültür ve eğlence turizmi dendiğinde akla ilk gelen metropoldür.

Sohbet Sitesi,Chat Sitesi, Neseli Sohbet, Neseli Chat Türkiyenin incisi bu güzel ilimiz hakkında makalelere yer vermekte vermeyede devam edecegiz bizlerde birer istanbbul sevdalısı olarak temennimiz sohbet odalarımızda çok sayıda istanbul halkını misafir ederek arkadaş olmak.

Chat odalarımız her alanda vatandaşlarımıza hizmet vermektdir neseli muhabbet odalarımızı ziyaret edecek olan arkadaşların mobil sohbet,mobil chat girişlrimizide kullanarak bizlere ulaşabilirler.

İstanbul Sevdası İstanbul Sevdalıları