Aksaray Sohbet Aksaray Chat Sitesi

Aksaray Sohbet Aksaray Chat Sitesi

Aksaray Sohbet Aksaray Chat Sitesi

Sohbetinkalbi,Sohbet,Chat,Muhabbet,Aksaray mobil sohbet,Aksaray Mobil chat,Aksaray Sohbet Aksaray Chat Sitesi Neselisohbet,Neselichat odaları şehirler adına yazılan makalelerimizde bugün sıra iç anadolu,nun güzel şirin ili Aksaray için ve Aksaray ilimizde yaşayan halkına hitaben yazacagım.

Öncelikle  kısa olarak sitemizi ve hizmetlerimizi tanıtıp sonrasında şirin ilimiz Aksaray hakkında kısa bilgiler verecegim Türkiyedeyeralan şehirler hakkında pek bir bilgim yok lakin şehirlere yönelik yazdıgım sohbet makaleleri sayesinde bende bilgi sahibi olurken sizlerde bilmediginiz illerimiz hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

Yakın zamana kadar ilçe olan Aksaray şimdi ise iller arasında yerini aldı ilçe ikende güzel şirin bir yerdi il olunca tabiki dahada gelişerek güzelligine güzellik kattı bizlerde neselichat.net ailesi olarak bu güzel ilimiz içinde hizmetlerimizin oldugunu ve sınırsız ve bedava sohbet,bedava chat olarak kullanıma snuldugunu buradadn bildirerek sitelerimize girişleriniz mobil sohbet,mobil chat,web girişleri olarak aktif edilmiştir.

Elinizde bulunan internet uyumlu tüm cihazlarınıda ziyaretlerimize geleceginiz sitelerimizde Türkiye başta olmak üzere Avrupa ülkelerinede hizmetlerimiz oldugundan dünyanın her yerinden beyler bayanlar sitemizde misafir edilmekte.

Neselisohbet sitelerimiz içerisindeki hizmetlerimiz ise canlı yayınları ile radyomuz çeşitli yarışma odalarımız oyun odaları adı altında türkçe soruları ve cevapları ile kullanımlarınızı beklemekte.

Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi’nde il. 1989’a kadar Niğde iline bağlı bir ilçeyken bu tarihte il oldu. Tuz Gölü’nün güneydoğusu yakınında, yol kavşağı üzerindedir. Kuzeyinde Tuz Gölü, Ankara ve Kırşehir, doğusunda Nevşehir, Niğde, batısında ve güneyinde Konya bulunur. Önemli bir tarım ürünleri pazarı olan Aksaray, Nevşehir-Niğde-Ulukışla, Konya-Nevşehir ve Ankara-Ulukışla şoselerinin kavşak yeridir.

İlin en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Başlıca ürün, tahılın yanında ekilen öbür ürünler fasulye, soğan, mısır, patates, pancar, keten ve kenevirdir. Seramik sanayiinde kullanılabilecek nitelikli kaolin yatakları vardır. İlde kaplıcalar ve madensuyu kaynakları bulunur. En gelişkin sanayi dalı gıda sanayidir. Un, yem, tereyağı ve peynir fabrikaları kuruludur.

İl toprakları Orta Anadolu’ya özgü sert karasal iklimin egemenliği altındadır. Kışlar oldukça soğuk geçer. Yazlar sıcak ve kuraktır.

Aksaray’ın İlçeleri: Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy ve Sarıyahşi’dir.

Aksaray Sohbet Aksaray Chat Sitesi

Aksaray Sohbet Aksaray Chat Sitesi