Ankara Sohbet Ankara Chat

Ankara Sohbet Ankara Chat

Ankara Sohbet Ankara Chat

Vatan Sohbet,Türkiye Chat,Türkiye Sohbet Ankara Sohbet Ankara Chat odalarımız degerli Ankara halkının hizmetlerine sunularak ziyaretlerine açılmıştır,Türkiye cumhuriyetinin baş kenti ürkiye’nin en kalabalık ikinci ve dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kenti.olan ilimiz geçmişten günümüze vatanımızın kalbidir.Ankara ili, doğuda Kırıkkale, kuzeydoğuda Çankırı, kuzeybatıda Bolu, batıda Eskişehir, güneyde Konya, güneydoğuda Kırşehir ve Aksaray ile komşudur.

Yurdumuzun tüm illeri cennet gibi dogası ve kos koca tarihi ile eşi bulunmaz güzelikte lakin Ankara ilimizin tarihler boyunca hepimizin kalbinde yeri başkadır 1 ci Dünya Savaşı sonrasında Osmanlı Devleti savaştan yenilgiyle ayrılınca; Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşını başlatan en büyük adımı Ankara’da atmış, ilk ulusal meclis burada açılmış, Kurtuluş Savaşı Ankara’dan yönetilmiştir. Savaş sonucunda Türk Milleti bağımsızlığını tekrar kazanmış, 13 Ekim 1923’te Ankara yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur.

Tarihte Ankara ilimiz bir çok kavimlerede ev sahipliği yapmıştır Hattiler ve Hititler Ankara’nın bilinen ilk sakinleri,Frigler ve Lidyalılar,galatlar,persler,roma imparatorlğu,osmanlı imparatorluğu aslında ankaranın tarihini okumak tam anlamı ile araştırmak gerekir bilmedigimiz ne çok geçmişe sahip.

Ankara ilimizin hiç aklımızdan çıkmayan bir özelligi Mustafa Kemal Atatürk Ulu Önderimiz yaptığğı savaşlar ile tarihin unutulmaz yüce insanı Türk ulusunun kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Atamızın vefatından sonra ebedi istirahat yeri anıtkabir benim için Ankaranın en güzel ve asla unutmayacagımz tarihten  tarihe nesilden nesile yaşatacagımız özelligi.

Sohbet chat sitelerinde Türkiyeye ait iller hakkında yazılarım yazarken vatanımızın tarihi hakkında bilmedigim ne çok şey varmış onun farkına vardım ve karar verdim artık Türkiye tarihi hakkında olan herşeyi ögrenmeye bu tür yazılardaki vermiş oldugum kısa bilgiler insana yeterli gelmiyor araştırmak gerek ögrenmek gerek.

İnsallah zamanla araştırmalarım sonucunda ulaştığım bilgilerimi burada yine Neselichat.net sitesinde paylaşmak nasip olur atalarımızın bir sözü var bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp diye bilenler bilmeyenlerimize ögretelim vatanımıza ait ne kadar yazı varsa okuyarak kendimizi geliştirelim ve ögrenelim ne zorluklar aşılarak ne savaşlar yapılarak ne kanlar dökülerek bu vatan kazanılmış ve Mustafa Kemal Atatürk Ulu Önder Atamızın Şu Sözlerini asla unutmayalım Bu memleket tarihte Türk’tü. Bugün de Türk’tür ve ebediyen Türk olarak kalacaktır. Atatürk

Ankara Sohbet Ankara Chat