Amasya Sohbet Amasya Chat

Amasya Sohbet Amasya Chat

Amasya Sohbet Amasya Chat

Sohbet,Chat,Mobil Sohbet,Mobil Chat,Turk Sohbet,Turk Chat,trsohbet,trchat,Amasya Sohbet Amasya Chat,Türkiye sohbet,Türkiye Chat,arkadaşlık siteleri olarak bedava hizmet vermekteyiz.

Neselisohbet sitesi hizmeti bugün Türkiyenin güzel illeri arasında yer alan Amasya ilimize hitaben website makalesi,ni yazıyoruz Amacımız şehirler adı altında yazdıgımız makalelerimizle sayın Amasya haklına sesimizi duyurarak sitelerimizi ziyaret etmelerini saglamak.

Öncelikle kısa olarak sitelerimiz tarafından Amasyaya olan hizmetlerimizden söz edelim neselisohbet sitesi web girişleri ve mobil girişleri ile mobil sohbet,mobil chat hizmetleri vermekte sınırsız katılım sürelerinin bulundugu muhabbet odaları,mızda ücretsiz sohbet,lerin yanı sıra javasız ,şifresiz, üyeliksiz olarak kaliteli bir şekilde faaliyette olan sohbet chat sitelerimizde diger hizmetlerimiz.

Canlı radyo yayınlarımız online djlerimiz tarafından her formattan müziklere yer verilmekte yarışma alanları olarak çeşitli oyun odalarımız türkçe olarak her ay güncellenerek siz degerli ziyaretçilerimizin katılımlarını beklemekte.

Amasya İli Hakkında Bilgiler

Amasya İli Hakkında Bilgiler Amasya, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve ülkemizin eski yerleşim yerlerinden olan bir ilimizdir. Amasya’nın tarihi, ekonomisi ve daha bu şehirle ilgili bilmediğiniz birçok şeyi yazımızda bulabilirsiniz.Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya, 8 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde olmuştur.

Dünyanın en güzel Misket elması, kirazı, şeftalisi ve bamyasının üretildiği, tarih ve doğanın birlikte bulunduğu ilginç bir antik kent. Kurtuluş savaşının başlangıç temelleri de Amasya’da atılmıştır. Amasya, tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, özellikle Yeşilırmak kıyısına yapılmış Yalıboyu evleri ile dikkat çekmektedir.

Amasya’da Karadeniz iklimi – Kara iklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yazları Kara İklimi kadar kurak, Karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Kışları ise Karadeniz iklimi kadar ılıman, Kara iklimi kadar sert değildir. Bu bölgede Karadeniz ardı iklimi etkili olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak, kışları yağışlıdır. İlkbahar en çok yağış alan mevsimdir. Amasya adının kökeni konusunda günümüzde artık geçerliliğini kaybetmiş olan ve bilimsel bir temele dayanmayan bazı iddialar da ortaya atılmıştır. Bu iddialar arasında Amasya adının Mısır kralı Amasis’ten veya Ermeni kralı Amasyus’tan gelmiş olabileceği şeklinde bazı yaklaşımlar da vardır.

Amasya’nın İlçeleri; Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova ve Taşova.

Amasya Sohbet Amasya Chat

Amasya Sohbet Amasya Chat